Realizacja artykułów

Realizacja artykułów

Poza sięganiem po aparat czy modyfikowaniem fotografii w cyfrowej ciemni, cieszę się, iż mogę łączyć tę pasją z drugim moim ulubionym medium – słowem pisanym. Ostatecznie wszak i ono stanowi jedną ze sztuk wizualnych. Zajmuję się realizacją tekstów dla witryn i magazynów związanych z fotografią. Należą do nich artykuły blogowe, a także newsy, felietony, wywiady, sylwetki artystów czy teksty krytyczne publikowane na portalach branżowych. Mam także doświadczenie w zakresie przygotowywania kursów online w postaci e-booków.

Prowadzę autorskiego bloga zatytułowanego Rok Świetlny (1LY), na łamach którego poruszam zagadnienia wynikające z moich zainteresowań artystycznych. Należą do nich znaczenie astrofotografii dla poznawania przestrzeni kosmicznej, wpływ nowoczesnych technologii na medium fotografii czy sposoby przedstawiania zwierząt w fotografii. Więcej na temat moich artystycznych zainteresowań znajduje się w artist statement, a także na samym blogu.

Poza fotografią niezwykle ważnym dla mnie środkiem wyrażania myśli i emocji jest poezja. To doświadczenie pozwala poszerzać umiejętności posługiwania się słowem i nabierać jeszcze większej swobody w interesującym oraz oryginalnym wyrażaniu myśli, przydatnym także podczas realizacji artykułów. W 2019 roku wydałem debiutancki tomik zatytułowany Dystans ucieczki, natomiast obecnie pracuję nad publikacją zatytułowaną Podloty, której premiera przewidziana jest na drugą połowę 2020 roku.

Jeżeli interesuje Cię realizacja artykułów związanych z fotografią lub chcesz odnieść się do tego medium nawet w pozornie odległym kontekście (np. zamieścić tekst związany z robieniem zdjęć na swoim blogu firmowym, którego tematyka niekoniecznie jest z nimi związana), to zapraszam do współpracy. Przygotowując treści wykorzystuję nie tylko wiedzę z zakresu fotografii, sztuki czy kultury, ale również związaną z SEO i innymi wytycznymi, które muszą spełniać teksty publikowane w sieci. Oczywiście mogę także uzupełnić zdjęcia autorskimi fotografiami lub dobrać starannie wyselekcjonowane zdjęcia stockowe. 

Poniżej znajdziesz wybrane zrealizowane przeze mnie materiały. 

PORADNIKI

EDYCJA ZDJĘĆ

INSPIRACJE

ANIMACJA

TESTY

TECHNOLOGIE

SYLWETKI ARTYSTÓW

WYWIADY

Zdjęcie w nagłówku przedstawia scenę ze spektaklu Antykabaret PL – Rezerwat / fot. Mikołaj Konkiewicz