Fotografia teatralna

Fotografia teatralna to kierowanie obiektywu w stronę cudzego dzieła. Podczas realizacji tego typu zdjęć wykorzystuję własne doświadczenie artystyczne, starając się nie tylko dokumentować spektakle, ale również wydobywać ich kluczowe momenty, akcentować to, co było istotne dla reżysera, aktorów, scenografa i pozostałych osób zaangażowanych w postawanie spektaklu. Nie bez znaczenia jest też atmosfera owych wydarzeń.

Fotografując przedstawienia, gdzie istotna jest ścisła komunikacja artystów z publiką dbam o to, aby nie zaburzać swoją obecnością tej relacji, stawiając przede wszystkim na komfort uczestników. W przypadku przedstawień i wydarzeń teatralnych odbywających się na ulicach miast czy w specyficznych przestrzeniach, podchodzę do nich jak do sztuki site specific, co pozwala na zachowanie pełnego charakteru spektaklu w odniesieniu zarówno do tego co prezentują aktorzy, jak i wykorzystanego miejsca.

Poniżej znajdują się wybrane kadry pochodzące ze sfotografowanych przeze mnie wydarzeń teatralnych. Więcej zdjęć możesz obejrzeć w moim portfolio. Jeżeli poszukujesz fotografa, który uwieczni Twoje przedstawienie, to zapraszam do kontaktu.