Biogram

Mikołaj Konkiewicz (1991 r.) – fotograf, redaktor, poeta i artysta wizualny. W 2018 roku obronił tytuł magistra fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Realizuje prace oparte o fotografię cyfrową, fotomontaż czy multiekspozycje. Jest laureatem konkursów i uczestnikiem festiwali fotograficznych, takich jak m.in. XVII Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej, Wielkopolska Press Photo, 9 Biennale Fotografii w Poznaniu, Nooderlicht Photography Festival w Groningen, Miesiąc Fotografii w Krakowie czy Poznań-Ludzie- Miasto. Był również laureatem 38. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej. 

.

W 2019 roku wydał debiutancki tomik poezji zatytułowany Dystans ucieczki. Obecnie pracuje nad kolejną publikacją zatytułowaną Podloty, której premiera przewidziana jest na drugą połowę 2020 roku.

.

Zawodowo zajmuje się fotoreportażem, fotografią artystyczną, teatralną czy koncertową. Realizuje także prace z zakresu projektowania graficznego i tworzy strony internetowe. Jest redaktorem i blogerem piszącym o fotografii dla portali oraz witryn branżowych. 

.

Od kilku lat stale współpracuje z największym sklepem ze sprzętem foto-wideo w Polsce Cyfrowe.pl i jednym z najstarszych portali w Polsce poświęconych fotografii ŚwiatObrazu.pl. Na swoim koncie ma także współpracę z firmami związanymi z fotografią takimi jak m.in. Fotojoker czy CEWE. Prowadzi autorskiego bloga zatytułowanego Rok Świetlny (1LY). 


fot. Paulina Konkiewicz