Aby Rodzić po ludzku

Aby Rodzić po ludzku

0 Comments

Poniższy wiersz zatytułowany Latająca ryba będzie otwierał tomik Podloty. Jest to dla mnie wiersz o potędze miłości i cudzie życia. W ostatnim czasie te dwie są odbierane dzieciom i Matkom przebywającym na wielu oddziałach neonatologicznych w Polsce. Chodzi o rozdzielanie dzieci i matek w obliczu pandemii. Maluchy muszą przebywać same z dala od tych, które w tak wrażliwym momencie są dla nich szczególnie istotne (i z pewnością takimi pozostaną).

Wiersz pochodzący z tomiku Podloty. / Aut. Mikołaj Konkiewicz

Nie chodzi o to, aby ignorować zagrożenia, ale Panowie i Panie decydenci… weźcie się w garść. Jako że wiersz napisałem poruszony widokiem takich kruszyn, chciałem się nim podzielić jako czymś, co w moim odczuciu może dawać siłę i nadzieję.

Jest to jednak tylko punkt wyjścia do realnej pomocy w tej sprawie! Fundacja Rodzić po Ludzku zbiera podpisy pod petycją dostępną tutaj. Warto też wspierać Fundacja Rodzić po Ludzku wpłatami na statusowe działania, tak aby nasze Mamy, Siostry, Bratowe, Siostrzenice, Kuzynki, Przyjaciółki, Koleżanki, Sąsiadki i wszystkie pozostałe dziewczyny przy nadziei miały zapewnione to, o co nie powinno się w ogóle walczyć…

Please follow and like us:

Related Posts

Podloty niemal gotowe do opuszczenia gniazda

Podloty niemal gotowe do opuszczenia gniazda

21 kwietnia skończyłem pisać mój drugi tomik zatytułowany Podloty! Teraz pozostał już „tylko” skład, edycja, różne szlify, realizacja okładki, druk… mam nadzieję, że uda się to połączyć z innymi zajęciami i w 2020 będę mógł podzielić się efektami pracy.

Antologia Klubu Literackiego „Daję słowo”

Antologia Klubu Literackiego „Daję słowo”

Cieszę się, że niebawem ukaże się antologia Klubu Literackiego w Poznaniu prezentująca twórczość związanych z nim osób. Cieszę się podwójnie – gdyż wewnątrz będzie można znaleźć także fragment mojej twórczości.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *