Fotografia międzygwiezdna – artykuł w magazynie Post Medium

Fotografia międzygwiezdna – artykuł w magazynie Post Medium

0 Comments

W magazynie Post Medium pojawił się mój artykuł zatytułowany Fotografia międzygwiezdna, w którym opisuje role, jaką może odegrać fotografia w komunikacji z inteligentnymi istotami zamieszkujące inne planety. Punktem wyjścia tych rozważań są gramofonowe płyty przymocowane do sond Voyager (wystrzelone w przestrzeń kosmiczną w 1977 roku), które zawierają m.in. 116 obrazów. Zgromadzony na nich materiał ma opowiedzieć kosmitom o tym, jak wygląda życie na Ziemi.

Mikołaj Konkiewicz – Fotografia międzygwiezdna

Fragment pracy Percepcjometria. / aut. Mikołaj Konkiewicz

W artykule znajdziesz także informacje m.in. o tym, dlaczego te a nie inne obrazy trafiły na płyty Golden Records, jakich sposobów postrzegania fotografii można spodziewać się u obcych, jakie parametry środowiska czy budowy ciała trzeba brać pod uwagę przy rozważaniu możliwości oglądania fotografii, a także nieco o innych realizacjach związanych z tą tematyką. Wśród nich także krótkie omówienie mojej pracy Percepcjometria. Zapraszam do lektury!

Jak można przeczytać na stronie magazynu Post Medium: „<<Postmedium>> to magazyn o sztuce współczesnej. Publikujemy przede wszystkim teksty artystów i artystek, materiały źródłowe, dokumentacje, archiwalia. „<<Postmedium>> to rocznik naukowy i aktualizowana cotygodniowo strona internetowa”. Polecam więc częstemu zaglądaniu do tego pisma, gdyż za sprawą publikowanych tekstów czy przedstawianych sylwetek artystów i artystek pozwala na poznanie różnorodnych punktów widzenia sztuki współczesnej.

Please follow and like us:

Related Posts

Wolność! Chris Niedenthal i młode pokolenie fotografów – ZIN

Wolność! Chris Niedenthal i młode pokolenie fotografów – ZIN

Rok po premierze wystawy „WOLNOŚĆ! Chris Niedenthal i młode pokolenie fotografów” organizowanej przez Picture Doc i w kolejną rocznicę 4.6.1989 roku odbyła się premiera zina zawierającego zdjęcie ukazujące życie w wolnym kraju. Cieszę się, że wśród nich znalazła się także moja fotografia, w szczególności iż […]

Dlaczego warto mieć cichy aparat – artykuł dla blog.cyfrowe.pl

Dlaczego warto mieć cichy aparat – artykuł dla blog.cyfrowe.pl

Czasami w fotografii potrzebna jest dyskrecja. Nie dotyczy to tylko publikacji zdjęć czy wykonywania zdjęć w milczeniu. Istotną rolę w niezwracaniu na siebie uwagi pełni także sprzęt. W artykule przygotowanym na bloga Cyfrowe.pl przedstawiłem kilka sytuacji, gdy dyskretny aparat i obiektyw dają przewagę, a także opisałem […]Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *